Tomasz Błeszyński - od 2007 r. na blogu Money.pl
Łódzki superakademik 2014-04-29 21:37
 Oceń wpis
   

MRT Philosophy rozpoczyna budowę sieci superakademików w Polsce. Pierwszy powstanie na tzw. łódzkim Manhattanie. Ma być najnowocześniejszy w kraju i dość nietypowy, bo zawiąże się tutaj wspólnota podobna do mieszkaniowej.

Akademik powstanie przy ul. Piotrkowskiej 204a, za wieżowcami Śródmiejskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Lada chwila na teren otoczony blaszanym płotem wjedzie ciężki sprzęt. Jesienią na budynku powinna zawisnąć wiecha, zima i przyszłoroczna wiosna to wykańczanie pokoi i części wspólnych. Akademik ma zostać oddany do użytku przed wakacjami 2015 roku.

Elewację gmachu ozdobi mural Gregora Gonsiora. Pokoje o powierzchni od 14 do 24 m kw. będą w pełni wyposażone, a więc gotowe do zamieszkania. Oprócz 265 pokojów na pięciu piętrach na studentów mają czekać także klub, siłownia, przechowalnia i wypożyczalnia rowerów oraz wirtualna strefa, gdzie będą mogli wymieniać się informacjami. Zamiast kluczy mieszkańcy dostaną karty, które mają służyć także jako elektroniczne portfele.

Akademik będzie wyróżniać nie tylko nowoczesność. Zgodnie z zapewnieniami inwestora to jeden z pierwszych tego typu produktów inwestycyjnych w Polsce. RDG ma zarządzać akademikiem i szukać studentów gotowych wynająć w nim lokale. - Pokoje będziemy sprzedawali, a ich właścicielom zagwarantujemy umowy najmu. W budynku zawiąże się rodzaj wspólnoty mieszkaniowej, lokale będą miały indywidualnych właścicieli. Gwarantujemy także zwrot z inwestycji na poziomie 7 proc. rocznie - mówi Agnieszka Wróbel z firmy REAL Development Group, która wybuduje akademik dla MRT Philosophy. 7 proc. zwrot inwestorzy dostaną niezależnie od tego, czy pokój będzie wynajęty, czy pusty. Inwestor sam sprawdzi też, czy najemcy rzeczywiście są studentami, bo zależy mu na akademickim charakterze nieruchomości.

- Czynsz za jednoosobowy pokój to 950 zł za miesiąc, a w pokoju dwuosobowym 600 zł od osoby. Z kampanią promocyjną do studentów wyjdziemy najpewniej wiosną przyszłego roku. Od tygodnia pokoje mogą kupować inwestorzy. Ceny wynoszą około 7200 zł za m kw. - mówi Wróbel.

Doradca rynku nieruchomości Tomasz Błeszyński uważa, że pomimo wysokiej jak na łódzkie warunki ceny, na pokoje znajdą się chętni. - System condo, bo tak nazywa się inwestycje tego typu, jest popularny na Zachodzie. W Polsce sprawdził się już w hotelarstwie. Jest na rynku miejsce na pokoje dla studentów o wysokim standardzie - uważa doradca.

Urszula Aleksandrowicz, prezes MRT Philosophy: - Zamierzamy zbudować w Polsce sieć superakademików Hello!Live&Study. Zaczynamy w Łodzi. Kolejne chcemy zrealizować w Katowicach i Krakowie - mówi.

Real Development to łódzka firma specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym. Jej najbardziej znane realizacje to wieżowiec Sun Tower u zbiegu ul. Głowackiego i Organizacji WiN oraz przebudowa dawnej siedziby Skórimpeksu przy skrzyżowaniu ul. Aleksandrowskiej z Traktorową na biurowiec Real Office.

Aleksandra Hac   

2014-04-15

Gazeta.pl - www.gazeta.pl Agora SA

 

 
Kategoria: Biznes
 

Najnowsze wpisy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
doradca rynku nieruchomości, coach biznesu, bloger, analityk, wykładowca, think - tank, fan - muzyki, literatury, filmu, sztuki, architektury i biegania.
 


      Najnowsze komentarze
 
2017-11-21 13:41
MarcinZa do wpisu:
Czarne chmury nad mieszkaniówką
Faktycznie bańka cenowa rośnie a kupujący tego ni czują, że za chwile będę przepłacać.[...]
 
2017-11-21 13:39
MarcinZa do wpisu:
Kuszą nie tylko ceną
Ma Pan rację, cena, nazwa i dodatkowe bajery najlepiej kuszą kupujących niż realna oferta.[...]
 
2017-11-18 08:53
mam w głębokim poważaniu gigantomanie... do wpisu:
Expo jednak nie dla Łodzi
Byłoby jednak milej, aby miast walczyć z wiatrakami połatać dziury w jezdniach na Wojska[...]
 
2017-11-17 15:19
pieniadze do wpisu:
EXPO 2022 Łódź
Wynik bardzo dobry. Praktycznie wygraliśmy ale sądzę, że przeważył argument niemerytoryczny tj.[...]
 
2017-11-15 19:08
Tomasz Błeszyński do wpisu:
EXPO 2022 Łódź
Polska nie zorganizuje International EXPO 2022 Poland w Łodzi. Wystawę zorganizuje stolica[...]